Wacław Hieronim Chylewski
(ID: sw.17674)
|
|
Rodzice
|
|
| |
|
|
śluby
i dzieci, wnuki, i do prawnuków
|
-
żona (ślub: w roku 1878, Poznań - Św.Maria Magdalena Posen-St.Magdalene (katol.), dawny pow. Poznań-Miasto (obecn. woj. wielkop.), ):
Bogumiła Walentyna Ignacja Prądzyńska h. Grzymała, artykuł w Nekrologii 1853-1934
, (Rodzice :
Walenty Prądzyński h. Grzymała, artykuł w Nekrologii ca 1794-1879 &
Ludwika Dobrogoyska z Dobrogościc h. Grabie, artykuł w Nekrologii 1820-1892)
, dzieci
-
Walentyna Chylewska
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1879-1964
& Antoni Jasielski
1868-1948
dzieci
-
Edward
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1881-1905
-
Witold
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1883-1908
-
Janina Chylewska
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1886-1966
& Franciszek Ruman
?1880-
& Narcyz Stanisz
?1880-1918
-
Stanisław
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1888-1940
& Leokadia Zielewska
1904-1954
dzieci
|
Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
-
Ludwik Marcin Antoni
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1843-
-
Pelagia Leokadia Wiktoria Chylewska
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1844-1883
■
& Tadeusz Kompff
artykuł w Nekrologii
ca 1832-1889
dzieci
|
Antonina Kompff 1865-1937|
Włodzimierz Kompff 1868-1931|
Marian Kompff 1872-1933|
Stanisław Kompff ?1880-|
Lucyna Kompff 1880-1952|
Bolesława Kompff 1881-1960|
Józef Kompff 1883-1934 |
-
Kazimierz
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1847-1852
-
**Wacław Hieronim **
Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki
- Zachariasz Chylewski ("Sosa" 4) & ; ("Sosa" 5) Maria Skaławska h. Nałęcz
-
Ksawery Chylewski
?1810-
■
& Balbina Antonina Anna Karońska h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1823-1868 dzieci
|
Ludwik Marcin Antoni Chylewski 1843-|
Pelagia Leokadia Wiktoria Chylewska 1844-1883|
Kazimierz Chylewski 1847-1852|
Wacław Hieronim Chylewski 1850-1906 |
- Bonawentura Karoński h. Syrokomla ("Sosa" 6) & ; ("Sosa" 7) Ludwina Anna Błociszewska z Błociszewa h. Ostoja
-
Atanazja Karońska h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1818-1819
-
Józefa Antonina Karońska h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1820-
■
& Dionizy Wacław Sobeski z Łubowa
artykuł w Nekrologii
1815-1882 dzieci
|
Władysława Sobeska z Łubowa 1843-1870|
Edmund Sobeski z Łubowa 1847-1912 |
-
Rajmund Karoński h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1821-1823
-
Balbina Antonina Anna Karońska h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1823-1868
■
& Ksawery Chylewski
?1810- dzieci
|
Ludwik Marcin Antoni Chylewski 1843-|
Pelagia Leokadia Wiktoria Chylewska 1844-1883|
Kazimierz Chylewski 1847-1852|
Wacław Hieronim Chylewski 1850-1906 |
-
Stanisława Nepomucena Karońska h. Syrokomla
artykuł w Nekrologii
,
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1824-1895
■
& Julian Kutzner
ca 1819- dzieci
|
Bronisław Kutzner 1848-|
Antoni Kutzner 1849-|
Stanisław Kutzner 1855-1929|
Feliks Kutzner 1855- |
-
Prakseda Antonina Barbara Karońska h. Syrokomla
(linia: Adam Malczewski dw.24383)
,
(linia: Władysław Gurowski 7.379.60)
1832-
□
& Leon Feliks Muzolff
?1830-
W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej; wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.
- KORYTOWSKI Piotr (zm. 1786) podsędek ziemski gnieźnieński, poseł 4°
- KACZKOWSKI Teodor (1807-1876) kupiec 4°
- BUCHOWSKI Kajetan (1812-1900) działacz społeczny 5°
- SYPNIEWSKI Felicjan (1822-1877) przyrodnik 5°
- DOBROGOYSKI Damazy (ur. 1791) major, emigrant 5°
- SOBESKI Michał (1877-1939) estetyk, filozof, historyk sztuki, profesor Uniw. Pozn. 5°
- PRĄDZYŃSKI Tadeusz (1872-1945) współwłaściciel i dyrektor fabryki cukierniczej 6°
- PRĄDZYŃSKI Teodor (1877-1937) prawnik, działacz społeczno-gospodarczy 6°
- PRĄDZYŃSKI Witold (1882-1952) prawnik, pełnomocnik polski do rokowań z Niemcami 6°
- SEYDA Zygmunt (1876-1925) adwokat, działacz narodowy 6°
- SOBESKI Edward Tomasz Wincnety (1912-1944) oficer kawalerii WP i Armii Krajowej 6°
- STABLEWSKI Erazm (1802-1870) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego 6°
- GÓRSKI Józef (2. poł. XVIII w.) oficer artylerii 6°
- BŁOCISZEWSKI Stanisław Ostoja (1804-1888) wojskowy 6°
- MALCZEWSKI Adam Jan (1742-1804) poseł, kasztelan rogoziński 6°
- STABLEWSKI Karol (1796-1843) ziemianin, działacz społeczny, poseł do Sejmu Prowincjonalnego w Poznaniu 6°
- HULEWICZ Witold (1895-1941) literat 6°
- HULEWICZ Jerzy (1886-1941) malarz, pisarz 6°
- GRUSZCZYŃSKI Adam (zm. 1712) kasztelan kaliski 6°
- DOBROGOYSKI Ignacy (1772-1825) podpułkownik 6°
Uwagi
źródła:
- ślub: Akt małżeństwa: Poznań św. Maria Magdalena (obecn. woj. wielkop.), rok 1878, nr aktu 51 [indeks na http://geneteka.genealodzy.pl/]
|
|
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi