|
|
Rodzice
|
|
| |
|
|
śluby
i dzieci, wnuki, i do prawnuków
Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice
-
Olgierd Piotr
(linia: Franciszek Wilczewski sw.15716)
1944
□
& Danuta Luzińska
?1950
-
Ewa Płońska h. Prus (I)
korespondent M.J.M.
,
(linia: Franciszek Wilczewski sw.15716)
1952
■
& Walter John Hyjek
1937
dzieci
|
Krystyna Hyjek 1982|
Michalina Hyjek 1987 |
-
**Anna Płońska h. Prus (I)**
Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki
- Szczęsny Tadeusz Płoński h. Prus (I) ("Sosa" 4) & Wincentyna Moczulska
- Szczęsny Tadeusz Płoński h. Prus (I) ("Sosa" 4) & ; ("Sosa" 5) Leokadia Kapalska
-
Witold Czesław «Prus» Płoński h. Prus (I)
uczestnik Powstania Warszawskiego
(1944)
,
(linia: Franciszek Wilczewski sw.15716)
1922-2009
■
& Halina Tarkowska
1923-2009 dzieci
|
Olgierd Piotr Płoński h. Prus (I) 1944|
Ewa Płońska h. Prus (I) 1952|
Anna Płońska h. Prus (I) 1954 |
-
Juliusz «Grom» Płoński h. Prus (I)
uczestnik Powstania Warszawskiego
(1944)
,
(linia: Franciszek Wilczewski sw.15716)
1923-1944
- Józef Tarkowski ("Sosa" 6) & ; ("Sosa" 7) Wanda Długoborska
-
Halina Tarkowska
1923-2009
■
& Witold Czesław «Prus» Płoński h. Prus (I)
uczestnik Powstania Warszawskiego
(1944)
,
(linia: Franciszek Wilczewski sw.15716)
1922-2009 dzieci
|
Olgierd Piotr Płoński h. Prus (I) 1944|
Ewa Płońska h. Prus (I) 1952|
Anna Płońska h. Prus (I) 1954 |
W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej; wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.
- SROKOWSKI Konstanty h. Jastrzębiec (1878-1935) publicysta, polityk liberalny, poseł do Sejmu Krajowego galicyjskiego 6°
- KREMER Aleksander August (1813-1880) lekarz, przyrodnik 7°
- DOMAŃSKA Antonina (1853-1917) powieściopisarka 7°
- CHEŁMIŃSKI Ignacy (1818-1868) marszałek szlachty pow. uszyckiego 8°
- RUSZCZYC Henryk (1901-1973) wychowawca niewidomych dzieci 8°
- DOMAŃSKI Stanisław (1844-1916) profesor neurologii 8°
- KREMER Karol Roman (1812-1860) architekt 9°
- DOMAŃSKI Wawrzyniec (1807-1861) profesor weterynarii 9°
- ORKISZ Lucjan Józef (1900-1973) astronom 9°
- KREMER Józef (1806-1875) profesor filozofii 9°
- PUŁASKI Kazimierz Ferdynand (1846-1926) ziemianin, historyk, genealog 9°
- IŻYCKI Mateusz (1898-1952) generał brygady, pilot 9°
- LUDKIEWICZ Zdzisław Antoni (1883-1942) profesor, rektor SGGW, minister 10°
- STEHLIK Zygmunt (1829-1864), rzeźbiarz i kamieniarz 10°
- STEHLIK Edward (1825-1888), rzeźbiarz, kamieniarz, konserwator zabytków 10°
- SROKOWSKI Stanisław Józef (1872-1950) nauczyciel, geograf, dyplomata, wojewoda wołyński, założyciel i pierwszy dyrektor Instytutu Bałtyckiego, docent Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Szkoły Nauk Politycznych i Uniwersytetu Warszawskiego 10°
- RYDZ-ŚMIGŁY Edward (1886-1941) generał, marszałek Polski, naczelny wódz 10°
- KARŁOWICZ Jan Aleksander (1836-1903) etnograf, językoznawca, muzyk 10°
- PUŁASKI Franciszek Jan (1875-1956) historyk, historyk literatury, polityk i dyplomata 10°
- SZYDŁOWSKI Symeon (1725-1800), członek Rady Nieustającej, targowiczanin 10°
Uwagi
źródła:
- urodzenie: Informacja p. Ewy Hyjek (z 5.7.2014)
|
|
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi