Miejscowość: Francja
Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Francja. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).
1057
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1087
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1609
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1661
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1700
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1765
Urodzenia
- Piotr bar. Galichet h. wł. (ID: psb.6105.1), bohater PSB 1765–1846 (r.: Mikołaj i Małgorzata Galichet)
→ PSB: GALICHET Piotr (1765-1846) generał wojsk francuskich
1768
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1821
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1822
Urodzenia
- Edouard Thomas Marie Nouët (ID: sw.124502), 1822–1902
1830
Urodzenia
- Celine Cecile Marie Ruinet du Tailly (ID: sw.124503), 1830–1868
1836
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1838
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1843
Zgony
- Ludwik Jelski h. Pielesz (ID: 9.2.55), bohater PSB 1785–1843 (r.: Franciszek i Amelia Sapieha)
→ PSB: JELSKI Ludwik (1785-1843) polityk, działacz gospodarczy
1850
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1852
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1853
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1863
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1867
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1868
Zgony
- Celine Cecile Marie Ruinet du Tailly (ID: sw.124503), 1830–1868
1875
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1878
Zgony
- Mieczysław Franciszek Józef Potocki z Podhajec h. Pilawa (Srebrna) (ID: 10.709.154), bohater PSB 1799–1878 (r.: Szczęsny i Zofia Czelicze)
→ PSB: POTOCKI Mieczysław (1799-1878) magnat, awanturnik
1879
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1880
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1884
Małżeństwa
- Stefan Wiktor Szafraniec-Bystrzonowski z Bystrzanowic h. Starykoń (ID: lu.41133), 1853–1919 ×
Tekla Szczerbaczew (ID: sw.851249), ~1850–
1885
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1895
Zgony
- Lucjan Teodor Walewski z Walów h. Pierzchała (Kolumna) (ID: 3.334.97), 1851–1895 (r.: Julian i Kunegunda Witowska)
1898
Urodzenia
- Henri Aupecle (ID: sw.125261), 1898–1965
1900
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1901
Zgony
- Adolf Oskierka h. Murdelio (ID: sw.195041), ~1870–1901 (r.: Kajetan i Stefania Radziwiłł)
1902
Zgony
- Edouard Thomas Marie Nouët (ID: sw.124502), 1822–1902
1915
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1916
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1917
Urodzenia
- Jean Louis Riviere (ID: sw.125198), 1917–
1923
Urodzenia
- Hervé Aupecle (ID: sw.125266), 1923–2006 (r.: Henri i Simone Nouet)
1924
Urodzenia
- Ydoine Lacretelle (ID: sw.125197), 1924– (r.: Charles i Marie Nouet)
- Jacques Imbert (ID: sw.125206), 1924–
1925
Małżeństwa
- Włodzimierz Skarb-Waliszewski h. Leszczyc (ID: sw.464054), 1905–1951 ×
Marianna Walendzik (ID: sw.464055), 1907–
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1927
Urodzenia
- Michael Belaieff (ID: cz.I000022), 1927– (r.: Michał i Zofja Lubimoff)
1933
Urodzenia
- Franciszka Maria ks. Puzyna h. Oginiec (ID: sw.7702), 1933– (r.: Tadeusz i Luce Allin)
1936
Urodzenia
- Denise Swynghedaw (ID: sw.125267), 1936–
1937
Urodzenia
- Maurice Rosart (ID: cz.I047264), 1937–
1938
Zgony
- Maria Konstancja Franciszka hr. Colonna-Walewska z Walewic h. Pierzchała (Kolumna) (ID: lu.4659), artykuł 73159 w Nekrologii 1874–1938 (r.: Wincenty i Maria Przeździecka)
1939
Urodzenia
- Françoise Beuchet (ID: sw.125238), 1939–
1940
Urodzenia
- Jerzy Bączkowski (ID: sw.176399), 1940– (r.: Jan i Irena Zabłocka)
Zgony
- Adam Maria Dzierżykraj-Morawski z Chomęcic h. Drogosław (Nałęcz) (ID: dw.55964), głowa w spisie ludn. Krakowa 1897–1940 (r.: Tadeusz i Maria Iżycka)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Stanisław Kostka Podoski h. Junosza (ID: sw.613347), 1898–1940 (r.: Leon i Oktawia Dąbrowska)
1942
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1944
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1945
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1946
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1950
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1951
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1952
Urodzenia
- Jérome Cabanes (ID: sw.125230), 1952–
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1953
Urodzenia
- Frédérique Marquette (ID: sw.125279), 1953–
Zgony
- Witold Kraków h. Bończa (ID: sw.202992), ~1880–1953 (r.: Stanisław i Joanna Wiśniewska)
1956
Urodzenia
- Isabelle Aupecle (ID: sw.125264), 1956– (r.: Yves i Marthe Campocasso)
1957
Urodzenia
- Marie Christine Combes (ID: sw.125274), 1957–
1958
Urodzenia
- Laurent Aupecle (ID: sw.125265), 1958– (r.: Yves i Marthe Campocasso)
Zgony
- Elżbieta Eck (ID: ut.11.1.21), 1873–1958 (r.: Władimir i Katarzyna Trubecka)
1959
Urodzenia
- Thierry Petit (ID: sw.180066), 1959–
1960
Urodzenia
- Astrid Boitel (ID: sw.125218), 1960–
1962
Małżeństwa
- Józef Włodzimierz Edward Skarbek-Borowski z Minogi h. Awdaniec (ID: zi.3.23.a5), 1935– ×
Urszula Maria Joanna Drewniok (ID: sw.52033), 1939–
1963
Urodzenia
- Reale Frizon de Lamotte (ID: sw.125284), 1963–
1965
Urodzenia
- Antoni Rostworowski h. Nałęcz (II) (ID: cz.I047049), 1965– (r.: Andrzej i Genevieve Pairault)
1966
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1967
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1969
Zgony
- Kazimierz Franciszek Gluziński (ID: psb.6752.11), bohater Czy wiesz kto to jest 1900–1969 (r.: Antoni i Zofia Sokołowska)
1970
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1978
Urodzenia
- Diane des Vallieres (ID: sw.125208), 1978– (r.: Thierry i Paule Surirey)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1979
Urodzenia
- Christophe des Vallieres (ID: sw.125209), 1979– (r.: Thierry i Paule Surirey)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1980
Urodzenia
- Alexandre Luczkiewicz (ID: sw.125221), 1980–
1983
Urodzenia
- Térence des Vallieres (ID: sw.125210), 1983– (r.: Thierry i Paule Surirey)
Małżeństwa
- Alain des Vallieres (ID: sw.125217), 1957– ×
Astrid Boitel (ID: sw.125218), 1960–
1984
Urodzenia
- Gabriel des Vallieres (ID: sw.125211), 1984– (r.: Thierry i Paule Surirey)
1985
Zgony
- Katarzyna Ślubicz-Załęska h. Prus (III) (ID: sw.109100), 1918–1985 (r.: Jan i Anna Puzyna)
1986
Urodzenia
- Luc des Vallieres (ID: sw.125212), 1986– (r.: Thierry i Paule Surirey)
1987
Urodzenia
- Ludovic Aupecle (ID: sw.125286), 1987– (r.: Stéphane i Reale Frizon)
1988
Urodzenia
- Cyrille des Vallieres (ID: sw.125213), 1988– (r.: Thierry i Paule Surirey)
1991
Urodzenia
- Maele Aupecle (ID: sw.125288), 1991– (r.: Stéphane i Reale Frizon)
1994
Urodzenia
- Łucja Anna Milewska de Milewo-Gawary h. Ślepowron (ID: sw.180065), 1994– (r.: Jan i Yveline Aitaissa)
1995
Urodzenia
- Ronan des Vallieres (ID: sw.125214), 1995– (r.: Thierry i Paule Surirey)
1996
Zgony
- Marie Therese Nouet-Ruinet de Tailly (ID: sw.124505), 1895–1996 (r.: Georges i Teresa Mycielska)
1999
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
2002
Zgony
- Luce Allin (ID: sw.7700), 1911–2002
2008
Małżeństwa
- Henri Francois Regis de Lichy de Lichy (ID: sw.181715), 1964– ×
Beata Łucja Moczulska (ID: sw.181714), 1972–
2009
Urodzenia
- Marie Calixte Gauthier (ID: sw.594127), 2009– (r.: Florent i Aleth Mesnet)
- Axel Głażewski h. Cholewa (ID: sw.90792), 2009– (r.: Sebastian i Violene N.)
2011
Urodzenia
- Amdee Gauthier (ID: sw.594128), 2011– (r.: Florent i Aleth Mesnet)
Zgony
- Andrzej Suryn (ID: sw.115077), ~1930–2011 (r.: Stefan i Helena Stachowicz)
2014
Urodzenia
- Ambroise Gauthier (ID: sw.594129), 2014– (r.: Florent i Aleth Mesnet)
Zgony
- Michał Maria Adam Głażewski h. Cholewa (ID: cz.I001605), 1949–2014 (r.: Konstanty i Joanna Krasińska)
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi