Miejscowość: Nicea
Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Nicea. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).
Okoliczne miejsca: Vence (1), Antibes (11), Monte Carlo (20), Roquebrune-Cap-Martin (1), Vallauris (1), Le Rouret (3), Mentona (20), Cannes (46), Grasse (2), Mandelieu-la-Napoule (2), Bordighera (1), Ospedaletti (2), San Remo (13), Roquebrune-sur-Argens (1), Cuneo (2), Saint-Tropez (1), Gassin (1), Fossano (1), Saluzzo (1), Savigliano (1), Pinerolo (3), Brignoles (7), Hyres (1), Carignano (1), Merana (1), Moncalieri (2), Savona (1), Avigliana (2), Tulon (33), Turyn (42), Okoliczne parafie (niektóre): Offenbach nad Menem, par. ewang.-ref. (54), Zbąszyń (2), Łęki Wielkie (14), Krowiarki (1), Pietrowice Wielkie (1), Dakowy Mokre (39), Bonikowo (2), Konary (4), Krobia (1), Bieńkowice (1), Okoliczne cmentarze: Nicea, Cimetiere du château (2), Rzym, Bazylika Świętego Piotra (3), Rzym, Cimitero Acattolico del Testaccio (2), Rzym, Campo Verano (21), Ivry pod Paryżem, cm. Stary (7),
1035
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1259
Urodzenia
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1824
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1827
Zgony
- Helena ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby (ID: psb.25371.4), 1805–1827 (r.: Ludwik i Marianna Wodzińska)
1845
Zgony
- Honorata Orłowska z Orłowa h. Lubicz (ID: 10.709.152), ~1780–1845 (r.: Jan i Anna Starzyńska)
1846
Urodzenia
- Zygmunt Wincenty Jerzy Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron (Korwin) (ID: 12.273.951), artykuł 14314 w Nekrologii 1846–1867 (r.: Zygmunt i Eliza Branicka)
1860
Zgony
- Maria Wanda hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (ID: sw.2943), artykuł 11902 w Nekrologii 1833–1860 (r.: Benedykt i Wanda Wańkowicz)
1861
Urodzenia
- Ludwika Karolina Antonina Orzeszko h. Korab (ID: cz.I003148), 1861–1944 (r.: Kalikst i Emilia Skirmuntt)
1865
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1868
Zgony
- Józef Kaszyc h. wł. (ID: 9.559.87), bohater PSB 1795–1868 (r.: Michał i Róża Kieniewicz)
→ PSB: KASZYC Józef (1795-1868) oficer napoleoński, emigrant
1871
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1872
Urodzenia
- Stanisław Starzyński h. Doliwa (ID: lu.30019), 1872–1912 (r.: Bolesław i Helena von Weyrauch)
1876
Zgony
- Paweł Roman ks. Sanguszko-Kowelski h. Pogoń Litewska (ID: 2.34.43), bohater PSB 1834–1876 (r.: Władysław i Izabela Lubomirska)
→ PSB: SANGUSZKO Paweł Roman (1834-1876) ziemianin
1877
Zgony
- Aleksander hr. Branicki h. Korczak (ID: 2.261.117), bohater PSB 1821–1877 (r.: Władysław i Róża Potocka)
→ PSB: BRANICKI Aleksander (1821-1877) kolekcjoner, fotograf-amator
1880
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1882
Zgony
- Maria hr. Gołąbek-Jezierska h. Prus (II) (ID: 9.50.611), artykuł 20743 w Nekrologii 1819–1882 (r.: Jan i Karolina Jelska)
- Karol Gustaw Józef hr. Przezdziecki h. Pierzchała (Roch III) (ID: lu.4653), 1818–1882 (r.: Konstanty i Adelajda Olizar)
1883
Małżeństwa
- Stefan Szembek ze Słupowa h. wł. (ID: lu.30016), student Uniwersytetu Jagiellońskiego 1848– ×
Rozalia Maria Starzyńska h. Doliwa (ID: lu.30015), 1861–
Zgony
- Michał Orłowski z Orłowa h. Lubicz (ID: 7.114.237), artykuł 114763 w Nekrologii 1819–1883 (r.: Michał i Antonina Pruszyńska)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1884
Zgony
- Adam Józef Erazm hr. Hutten-Czapski h. Leliwa (ID: 3.598.109), urzędnik Królestwa Polskiego 1819–1884 (r.: Karol i Fabianna Obuchowicz)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1891
Zgony
- Zofia hr. Stackelberg (ID: psb.3525.2), 1806–1891 (r.: Gustaw i Karolina Lüdolf)
1892
Urodzenia
- Helena von Leuchtenberg-Romanowska (ID: cz.I004967), 1892–1971 (r.: Jerzy i Anastazja Czarnogórska)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1893
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1894
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1895
Zgony
- Władysław Alojzy Przyłubski h. Poraj (ID: le.2964.1.9), okręg koniński Tow. Rolniczego 1833–1895 (r.: Edmund i Felicjanna Dąbrowska)
1896
Zgony
- Maria Helena Kronenberg h. wł. (ID: cz.I022966), artykuł 76524 w Nekrologii 1853–1896 (r.: Henryk i Katarzyna Sévinard)
1899
Małżeństwa
- Władysław Chełmiński h. Nałęcz (ID: 2.973.34), 1869– ×
Konstancja Jadwiga hr. Colonna-Walewska z Walewic h. Pierzchała (Kolumna) (ID: 2.973.35), 1880–1956
Zgony
- Józefa hr. Lubieniecka z Lubieńca h. Rola (ID: 15.74.552), artykuł 32948 w Nekrologii ~1850–1899 (r.: Hipolit i Jadwiga Łempicka)
- Julia Bobryńska h. Bobrinski (ID: 9.50.621), artykuł 135438 w Nekrologii 1823–1899 (r.: Paweł i Julia Bielińska)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1900
Urodzenia
- Janina ks. Drucka-Lubecka h. Druck (ID: ut.33.1.32), 1900–1971 (r.: Władysław i Maria Zamoyska)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1901
Zgony
- Franciszka Aniela Angélique Troussel des Saussages (ID: 15.105.745), 1832–1901
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1902
Małżeństwa
- Clément de Nicod de Neuvecelle de Maugny (ID: sw.402820), 1873–1944 ×
Małgorzata «Rita» Busse (ID: sw.365593), 1878–1937
Zgony
- Helena hr. Łubieńska z Łubnej h. Pomian (ID: 16.78.632), artykuł 35766 w Nekrologii 1859–1902 (r.: Władysław i Maria Orsetti)
1904
Małżeństwa
- Jan hr. Krasicki z Siecina h. Rogala (ID: 12.270.656), 1872–1926 ×
Helena Eglinton-Montgomery (ID: 12.270.657), ~1870–
1905
Zgony
- Cezar Szembek ze Słupowa h. wł. (ID: lu.31245), artykuł 38412 w Nekrologii 1857–1905 (r.: Adam i Zofia Szymanowska)
1907
Zgony
- Eulalia Konstancja de Vanin (ID: 6.3.193), artykuł 41846 w Nekrologii 1823–1907 (r.: Jan i Józefa Kisielnicka)
1909
Zgony
- Emanuel Ignacy Stefan Świeykowski z Kołodna h. Trzaska (ID: cz.I007751), bohater PSB 1874–1909 (r.: Stefan i Antonina Podhorska)
→ PSB: SWIEYKOWSKI Emanuel (1874-1909), historyk sztuki, kolekcjoner, fotograf
1912
Zgony
- Aleksiej Szczerbatow (ID: sg.133368), 1848–1912 (r.: Grigorij i Aleksandra Panina)
1914
Zgony
- Władysław Michał Pius hr. Branicki h. Korczak (ID: 2.261.128), bohater PSB 1848–1914 (r.: Aleksander i Anna Hołyńska)
→ PSB: BRANICKI Władysław (1848-1914) ziemianin
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1915
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1916
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1918
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1919
Urodzenia
- Jean ks. Podhorski h. wł. (ID: ut.6.5.48), 1919–1989 (r.: Augustyn i Seraphine Veziano)
1920
Zgony
- Jan Ewangelista Kanty hr. Sierakowski z Waplewa h. Ogończyk (ID: psb.29356.8), artykuł 53503 w Nekrologii 1882–1920 (r.: Adam i Maria Potocka)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1921
Urodzenia
- Elisabeth von Hastfer-Sommerhusen (ID: sw.64447), 1921– (r.: Julius i Susanna Ranzy)
1922
Zgony
- Cezaryna Teresa Maria hr. Mieroszewska h. Ślepowron (ID: 1.83.153), 1855–1922 (r.: Sobiesław i Julia Gruszecka)
1923
Urodzenia
- Wanda Zofia Antonina ks. Lubomirska z Lubomierza h. Drużyna (ID: ut.4.2.133), 1923–1983 (r.: Hubert i Teresa Radziwiłł)
Małżeństwa
- Leon Franciszek ks. Lubomirski z Lubomierza h. Drużyna (ID: 15.105.621), 1867–1962 ×
Emilia Maria Schrener (ID: ut.4.1.173), 1864–1946
1925
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1926
Urodzenia
- Marie France de Christen (ID: ut.4.2.145), 1926– (r.: Conrad i Geneviéve Moyret)
1927
Małżeństwa
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) ×
(Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- Adela Łabuńska (ID: cz.I003635), 1855–1927
1928
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Jadwiga ks. Podhorska h. wł. (ID: ut.6.5.61), artykuł 61187 w Nekrologii 1886–1928 (r.: Leon i Maria Manček)
1929
Zgony
- Michał Rohoziński h. Leliwa (ID: sw.122941), 1856–1929 (r.: Władysław i Paulina Zdziechowska)
1930
Zgony
- Maria Zethofer (ID: sw.122942), 1863–1930 (r.: Józef i Palmyra Amato)
1931
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1932
Małżeństwa
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) ×
(Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Zgony
- Antoni Rzepecki h. Jelita (ID: cz.I057246), artykuł 296302 w Nekrologii 1868–1932 (r.: Karol i Aniela Janicka)
- Maria Gołowaczew (ID: sw.21032), 1855–1932
1933
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1934
Małżeństwa
- Sumner Moore Kirby (ID: sw.21064), 1895–1945 ×
Leonida ks. Bagration-Moukhrani (ID: sw.21063), 1914–2010
1935
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1936
Zgony
- André Théophile Marie ks. Golicyn h. Pogoń Litewska (ID: sw.20936), 1867–1936 (r.: Augustin i Stéphanie de La Roche-Aymon)
1937
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1938
Zgony
- Władysław Rohoziński h. Leliwa (ID: sw.245750), 1886–1938 (r.: Michał i Maria Zethofer)
1939
Urodzenia
- Claude Bufnoir (ID: sw.464395), 1939–1988
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Augustyn ks. Podhorski h. wł. (ID: ut.6.5.46), 1882–1939 (r.: Leon i Maria Manček)
1940
Urodzenia
- Rose Marie Henryka hr. Tarnowska z Tarnowa h. Leliwa (ID: cz.I003777), 1940– (r.: Juliusz i Róża Zamoyska)
1941
Urodzenia
- Marie Thérese ks. Poniatowska h. Ciołek (ID: sw.64737), 1941– (r.: Kazimierz i Anne de Riquet)
1942
Urodzenia
- Anna Maria Małgorzata hr. Mycielska z Mycielina h. Dołęga (ID: dw.59611), 1942– (r.: Kazimierz i Róża Potocka)
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1943
Urodzenia
- Pierre ks. Podhorski h. wł. (ID: ut.6.5.50), 1943– (r.: Jean i Marie Caillotelle)
Zgony
- Marta Maria hr. Pusłowska h. Szeliga (odm.) (ID: 12.273.857), bohater PSB 1859–1943 (r.: Wandalin i Jadwiga Jezierska)
→ PSB: KRASIŃSKA Marta (1859-1943) frejlina cesarskiego dworu rosyjskiego
- Emanuel Mieczysław Bułhak h. Syrokomla (ID: 2.685.71), bohater Wiki 1865–1943 (r.: Józef i Antonina Malinowska)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1946
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1947
Urodzenia
- Christine ks. Podhorska h. wł. (ID: ut.6.5.58), 1947–1981 (r.: Jean i Marie Caillotelle)
1948
Zgony
- Fiodor Uwarow (ID: sw.217441), 1866–1948 (r.: Aleksy i Praskowia Szczerbatow)
1950
Zgony
- Tomasz hr. Łubieński z Łubnej h. Pomian (ID: 16.78.605), kapitan wojsko austriackie 1865–1950 (r.: Paweł i Maria Łubieńska)
1952
Zgony
- Maksymilian Eugeniusz Ludwik arcyks. Habsburg-Lotaryński (ID: dw.8573), bohater Wiki 1895–1952 (r.: Otto i Maria Wettin)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Henri Dufresne de Saint-Léon (ID: sw.20586), 1886–1952 (r.: Henri i Berthe de Valon)
1954
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Marthe Rethore (ID: sw.464391), 1888–1954
1955
Zgony
- Tadeusz Mieczysław Sułowski ze Skołyszyna h. Strzemię (ID: sw.61946), 1889–1955 (r.: Kazimierz i Jadwiga Rzepczyńska)
1956
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1957
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1958
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1964
Zgony
- Wiktor Victor Chodźko h. Kościesza (ID: 3.94.25), 1878–1964 (r.: Wiktor i Maria Baldassari)
1967
Zgony
- Sergei ks. Golicyn h. Pogoń Litewska (ID: sw.20961), 1894–1967 (r.: Alexander i Helena Kirijkin)
1968
Małżeństwa
- George ks. Bagration-Moukhrani (ID: sw.21041), bohater Wiki 1944–2008 ×
Maria de las Mercedes Zornoza (ID: sw.21042), 1942–
1971
Zgony
- Elizabeth Hamilton-Paine (ID: cz.I002573), 1895–1971
1972
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1974
Zgony
- Barbara Rosa Lambert (ID: sw.20963), 1899–1974
1976
Małżeństwa
- Aleksander Józefat ks. Sapieha-Kodeński z Krasiczyna h. Lis (ID: psb.28131.9), 1888–1980 ×
Maria Annunciata Hedwig hr. von Oppersdorff (ID: cz.I002973), 1899–1990
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
1980
Zgony
- Aleksander Józefat ks. Sapieha-Kodeński z Krasiczyna h. Lis (ID: psb.28131.9), 1888–1980 (r.: Władysław i Elżbieta Potulicka)
1984
Urodzenia
- Jean François ks. Podhorski h. wł. (ID: ut.6.5.54), 1984– (r.: Pierre i Marie Baud)
1986
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Seraphine Josephine Veziano (ID: ut.6.5.47), 1891–1986
1992
Małżeństwa
- Krzysztof Jerzy Józef hr. Potocki z Złotego Potoka h. Pilawa (Złota) (ID: cz.I002443), członek SPSW 1958– ×
Nathalie Sophie Elsa Martin (ID: cz.I024283), 1963–
1997
Urodzenia
- Filip Krzysztof Antoni hr. Potocki z Złotego Potoka h. Pilawa (Złota) (ID: cz.I024288), 1997– (r.: Krzysztof i Nathalie Martin)
2007
Zgony
- Konstancja Constance Ava ks. Poniatowska h. Ciołek (ID: psb.23679.7), 1925–2007 (r.: Andrzej i Frances Lawrance)
2013
Zgony
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi